4 Kasım 2011 Cuma

Delia OteteaDelia Otetea Romanya doğumlu bir tasarımcı. Kendisi şu anda Almanya'da yaşıyor ve özellikle 3D işler ile uğraşıyor. Hayır kendisini bizzat tanımıyorum, konumuz olan portföy sitesinden edindim bu bilgileri.


Ablamız (Delia kız ismidir dimi?) 3D modelleme yapıyor, tamam bu durumda çok da enteresan bir şey yok, kabul. Fakat ablamız (Delia eğer bir erkeksen, gerçekten çok özür dilerim) web odaklı işler yapıyor ve ablamızın web sitesi de 3D modellemeleri ile yaptığı tüm işlere referans oluyor.


Delia hazırladığı 3D modellemelerini flash 11 ve away3d kütüphaneleri ile uygulamaya aktarıyor. Flash player 11. sürümü ile doğrudan ekran kartlarına işlem yaptırabildiği için bir önceki nesil flash player'lara nazaran çok daha başarılı grafik performansına sahip olabiliyor. Ayrıca flash 11 ile birlikte Unity ve Unreal Engine gibi bilindik ve başarılı 3D motorları .swf formatlarında üretim desteklerini duyurdular. Bu da yakında flash üzerinde çalışan çok daha havalı 3D oyunlar ve uygulamalar görebileceğimiz anlamına geliyor. 

Hiç yorum yok: